Nawiewniki rurowe

Nawiewniki rurowe stosuje się często w klimatyzowanych obiektach, traktując je jednocześnie jako element dekoracyjny, należący do wystroju pomieszczenia.

Nawiewniki te stosuje się w celu zapewnienia równomiernego rozdziału powietrza bez powstania uczucia przeciągu. Nawiewniki rurowe LTG są to moduły liniowego systemu nawiewu powietrza, stosowane m.in. w halach przemysłowych, foyer, centrach kongresowych, halach targowych, halach sportowych itp. Produkowane wielkości od 200 do 710 mm średnicy dają duże możliwości dostosowania się do indywidualnych potrzeb każdego pomieszczenia.
 
 
Wielką zaletą omawianych nawiewników jest fakt, iż ich wydajność ustawiana jest fabrycznie tak, że osiąga się równomierny wydatek powietrza na całej długości rury bez zmiany jej średnicy. Zbędnym staje się wyregulowanie wydajności na budowie. Nawiewnik rurowy typ RLB można zastosować zarówno do grzania, jak i do chłodzenia.
Względy optyczne
Wielką zaletą jest fakt, że nawiewnik rurowy LTG typ RLB produkowany jest do długości 35 m, bez zmiany średnicy. Inne zalety tego typu nawiewnika to możliwość dostawy w wykonaniu z metalu (blacha stalowa, ocynkowana, nierdzewna, blacha lakierowana lakierem proszkowym w różnych kolorach), jak też możliwość wkomponowania nawiewnika w wystrój pomieszczenia.