Centrale klimatyzacyjne wewnętrzne
 
Centrale klimatyzacyjne WK
 
 
 


Wszechstronność i ekonomika pracy

Obudowa serii WK odznacza się modularną konstrukcją ramową wykonaną z ocynkowanych, zamkniętych profili stalowych. Profile łączone są na końcach poprzez narożniki, wykonane z ciśnieniowego odlewu z aluminium. Moduły obudowy i ich wielokrotność stanowią o szerokości i wysokości urządzenia.

Sąsiednie moduły łączone są ze sobą hermetycznie po wewnętrznej stronie ram. Mogą one być sytuowane: jeden za drugim, jeden obok drugiego lub jeden na drugim.
Panele, ocynkowane z obydwu stron, przykręcane są hermetycznie do konstrukcji ramy i są łatwo zdejmowalne ze wszystkich stron.
   
   


Okucia drzwi mocowane są od
strony zewnętrznej;
strona wewnętrzna pozostaje gładka

Obudowa wykonywana jest dla ram 30 mm i 60 mm.

W panelach o grubości 30 mm znajduje się sprasowana izolacja z wełny mineralnej o grubości 40 mm, wg. DIN 4102. Dla paneli o grubości 60 mm używa się wełny mineralnej 80 mm.

Strona wewnętrzna i zewnętrzna jest gładka, bez spawów i ostrych krawędzi. Drzwi są również gładkie od strony wewnętrznej. Drzwi lub pokrywy rewizyjne po stronie tłocznej wyposażono w urządzenia przytrzymujące.

 

   
   


Tłumiki drgań przyczyniają się do
cichej pracy urządzenia

Aparat WK jest bardzo cichy w eksploatacji, wentylator i silnik montowane są na szynach oraz na tłumikach drgań, wylot powietrza z wentylatora połączony jest elastycznie z obudową centrali.

Zakres wydajności:
Wydajność powietrza od 500 do 200 000 m3/h (seryjnie)
   
   


Aparat jest całkowicie demontowany
aż do pojedynczych elementów.

Korzyści

  • Szczególnie ekonomiczne w pracy
  • Całkowicie demontowalne
  • Ciche w eksploatacji
  • Krótki czas montażu
  • Minimalny nakład na prace serwisowe
  • Długa żywotność itp.